Звичайний ранок буднього дня. Ви прокидаєтеся, ліниво потягуєтеся і позіхаючи, йдете вмиватися, чистити зуби й варити каву чи вівсянку. Тут згадуєте, що варто би попрасувати улюблену лляну сукню, яку хочеться сьогодні одягнути. Нічого незвичного.
Але уявімо, що живемо ми у якомусь паралельному світі, який нагадує сюжет книжки у стилі стімпанк. За вікном промчав паровоз, у пічку треба вкидати дрова, а праска гріється від вугілля чи на гарячій плиті. Ох і намучилися б ви з тією сукнею, яка так любить робити собі складочки. На щастя, у нашій з вами реальності за лляними речами доглядати легко, треба лише знати, як. Зараз вам про це і розкажу.
Ви купили лляну сукню, сорочку чи будь-яку іншу річ і ось настав час першого прання. Льон стійко переносить високі температури, майже до 90 градусів, але лише той, який не фарбували і не оздоблювали орнаментами. Кольорові сорочки, сукні з вишивкою краще прати на звичному 40-градусному режимі. Про всі плями, які можуть спіткати вашу річ, говорити довго й інформації, як їх позбутися, є багато у кожному конкретному випадку. Але один нюанс раджу запам'ятати: зустрічі з засобами, які містять хлорку і виводять плями чи відбілюють, льон не перенесе. Пожовтіє і перестане тішити вас своєю природною красою.Є думка, що одяг менше зминається, коли скручувати й зберігати його в комоді як суші-роли. Цей спосіб вам не до смаку? Спробуйте складати одяг так, щоб місця згину були не по центру, а з боків, де це менш помітно. Нехай ваша улюблена лляна сорочка висить на вішалці з м’якими плечиками, не затиснена з усіх боків."Льон любить простір і свободу, тому в шафі не привалюйте його купою інших речей, за це він вам віддячить меншою кількістю складок."